...

Bevegelsesopptak og visning

Hvordan konfigurere bevegelsesopptak og tekstvisning i en Hikvision NVR/DVR

MERK: For å gjøre dette oppsettet på NVR må kameraene være tilkoblet allerede.

Sett riktig tekst-informasjon på kameraene:

Meny – Kamera – OSD

  1. Hvis kameranavn brukes; legg inn kameranavn for hvert kamera. Hvis det ikke brukes kameranavn, så slå av visning av kameranavn på skjermen “Vis navn”
  2. Sett datoformat til “DD-MM-ÅÅÅÅ”.
  3. Gjør dette for alle kameraene.
Aktivere opptak ved bevegelsese

Da det er lettere i ettertid å finne det som har skjedd anbefaler vi vanligvis at opptak kun skjer ved bevegelse.

Meny – Ta Opp – Tidsplan – Rediger

  1. Marker for «Døgnkontinuelig» og velg «Bevegelse»
  2. Klikk «kopier» for å kopiere til alle dagene. Trykk OK.
  3. Trykk så “Kopier” for å kopiere innstillingen til alle kameraene.
Sjekk at bevegelsesdeteksjon er aktivert i kameraene.

Meny – Kamera – Bevegelse

Sjekk at dette er aktivert, at området er markert, og følsomheten er satt til 60 (av 100). Området som skal detekte bevegelse kan enten være hele området, eller spesialtilpasset for å unngå bevegelser en ikke ønsker skal starte opptak (trafikk, sjø, andre bevegelser)

Gjør med alle kameraene.

Begrens opptak til kun 7 dager

Datatilsynet’s regler angir maks 7 dagers opptak. Dette settes opp slik:

Meny – Ta Opp – Parametere – Flere innstillinger

  1. Endre “Utløpsklokkeslett (dag) fra 0 til 7 (sletting etter 7 dager). Trykk OK. Trykk “Bruk”.
  2. Gjør dette for hvert kamera.

Bestill din uforpliktende befaring i dag:

Ønsker du å vite mer om hvordan vi kan beskytte din virksomhet eller borettslag? Fyll ut skjemaet nedenfor, og vi vil kontakte deg for en gratis befaring. Opplev forskjellen med Netcam.

Arve-600x6001

Om forfatteren

Arve Willassen er eier og daglig leder av Netcam Norge AS, med 20 års erfaring fra sikkerhetsbransjen. I 2003 etablerte og ledet han Novenca Security Systems i Caracas, Venezuela, et land kjent for å være blant de mest risikofylte i verden. Hans omfattende erfaring med profesjonell sikkerhet derfra er svært verdifull. Da han i 2010 flyttet tilbake til Norge for å starte Netcam, hadde Novenca vokst til å ha 35 ansatte. Willassen har et sterkt fokus på kvalitetssystemer som er tilpasset brukernes reelle behov og budsjetter, med grundig oppfølging og service i etterkant. Han har utdanning fra Handelshøyskolene BI i Oslo og Grenoble i Frankrike.

Kontakt ham direkte her:

▸ E-post: arve@netcam.no

▸ Tlf: 98 82 28 06

Om Netcam.no

Netcam.no er spesialist på kameraovervåkning, adgangskontroll, alarmer og porttelefoni.

Vurderer du å forbedre sikkerheten for din bedrift, ansatte og kunder? Ta kontakt for en hyggelig og uforpliktende sikkerhetsnakk.

Telefon 21 68 23 00

★★★★★

Meget punktlig levering og glimrende leveranse og teknisk assistanse av et komplett Hikvision overvåkingssystem med totalt totalt 7 bullet og dome kameraer og en smart DVR. Systemet er i drift og fungerer utmerket.

Bjørn Henrik Magnus

★★★★★

Netcam Norge har en fantastisk service , både når det gjelder hjelp før en handler og etterpå. I tillegg er prisene konkurransedyktige med de fleste konkurrenter. Anbefales på det sterkeste ????

Lars Martin Kobbenes

★★★★★

Kamera kjøpte vi over to år, funger 100% og topp bilder og opptak på alle kamera! Prisen på utstyret var mer end halve priset av 3 andre leverandør vi forhørte os med og service når man ringer funger perfekt, vi er topp fornøyd med Netcam sitt opplegg!

John Svenstrup