Videoovervåkning spiller en viktig rolle i sikkerhetsarbeidet. Noen ganger kan det være nødvendig å lagre en sekvens av opptaket fra DVR-en til en ekstern enhet. Her er en trinnvis veiledning for hvordan du eksporterer video fra Hikvision DVR med versjon 5 til en USB-pinne.
Innhold
Trinn 1: Sett inn USB-minnepinnen i DVR-en

Etter at du har satt inn USB-enheten, skal et varsel vises på skjermen om at den er oppdaget.
Trinn 2: Gå til menyen «Playback» (Avspilling)

Dette er hovedmenyen der du kan velge kamera og dato/tid for opptaket.
Trinn 3: Velg kamera og dato/tid

Still inn parametrene: velg kamera, dato og tidspunkt for opptaket du ønsker å lagre.
Trinn 4: Trykk på saksikonet (Clip)

Dette valget lar deg klippe ut en bestemt sekvens. Angi start og slutt for videoklippet.
Trinn 5: Trykk på «OK»
Når du har valgt tidsperioden, trykk på «OK» for å lagre klippet. I noen versjoner finnes det ingen egen «Export»-knapp – klippet blir automatisk lagret til valgt enhet.
Trinn 6: Velg format og bekreft lagring

Etter at du har trykket «OK», får du mulighet til å velge filformat (som f.eks. MP4 eller AVI), samt om du ønsker å inkludere en egen avspillingsprogram (player) på USB-enheten. Det anbefales å velge MP4 og inkludere player hvis videoen skal spilles av på andre datamaskiner uten spesialprogramvare.
Trinn 7: Vent til eksporten er fullført
Når eksporten er ferdig, kan du overføre videofilen til en datamaskin eller levere den for gjennomgang.

Tips: Sørg for at USB-pinnen er formatert i FAT32 eller exFAT – dette er de mest kompatible formatene med Hikvision.
Merk: Eksportprosessen kan se litt annerledes ut i nyere versjoner av Hikvision-programvaren (f.eks. versjon 5.5 og nyere). Noen menyer kan ha fått nytt utseende, og funksjoner som «Export» eller «Clip» kan være plassert på andre steder. Prinsippet for eksport er imidlertid det samme: velg riktig kamera og tidsperiode, og lagre filen til USB.
Vi legger til relevante skjermbilder til hvert trinn i neste versjon.
🎥 Videoinstruksjon: Du finner hele prosessen forklart visuelt i videoen under.

