Hikvision i nettleser
Tilgang til Hikvision i nettleser krever ofte spesifikke innstillinger, da Internet Explorer ikke lenger støttes. Microsoft Edge kan brukes i Internet Explorer-modus for å sikre kompatibilitet med Hikvision kameraer og NVR/DVR-opptakere. Følg denne guiden for å aktivere riktig modus og laste inn webkomponenter for videovisning.
For å bruke Internet Explorer-modus i Microsoft Edge, kan du følge disse trinnene:
-
Åpne Microsoft Edge: Åpne Microsoft Edge på din PC.
-
Gå til innstillinger: Klikk på de tre prikkene øverst til høyre for å åpne menyen, og velg deretter «Innstillinger.»
-
Naviger til Standard nettleser: I innstillinger, naviger til «Standard nettleser» i menyen til venstre.
-
Tillat omlasting i Internet Explorer-modus: Under «Internet Explorer-kompatibilitet», sett «Tillat omlasting av nettsteder i Internet Explorer-modus» til «Tillat».
-
Omstart Edge: Du må starte Edge på nytt for at endringene skal tre i kraft. Klikk på «Omstart» når du blir bedt om det.
-
Bruk Internet Explorer-modus: Nå kan du laste inn en nettside i Internet Explorer-modus. Gå til den nettsiden du vil bruke Internet Explorer-modus for, klikk på de tre prikkene øverst til høyre, velg «Mer verktøy», og deretter «Om last inn i Internet Explorer-modus.»
-
Valgfritt – Legg til nettsted for automatisk IE-modus: Hvis du ofte bruker bestemte nettsteder i Internet Explorer-modus, kan du legge dem til i listen for automatiske omlastinger. Gå tilbake til «Innstillinger» -> «Standard nettleser» og under «Internet Explorer-modus», klikk på «Legg til» under «Nettsteder som er lagt til for å åpne i Internet Explorer-modus».
Merk at web-components må lastes inn for at en skal få videobilde. Følg instruksjonene for dette.
Chrome vil i mange tilfeller også virke.
MERK: I noen tilfeller bør Edge kjøres som administrator. Det gjøres slik:
Hikvision video i klient-program
En kan også bruke Hikvisions gratis klient-program til dette. Les mer om dette her:

